Obsahové weby (How-To Website)

Stránky typu Jak na to (někdy také Wiki Websites) jsou založeny výhradně na poskytování užitečných informacích ve formě evergreen obsahu.

Nic neprodávají. Nic nedoporučují. Pouze definují a vysvětlují Jak něco udělat.

Obchodní model těchto stránek je založen primárně na pronájmu reklamní plochy. U stránky je umístěna reklama, na kterou když uživatel klikne, tak majitel těchto stránek získá provizi za proklik ma reklamu.

Tyto stránky jsou ukázkovým příkladem toho, jak mohou stránky generovat pasivní příjem.

Příklady „How-To“ webových stránek, které generují pasivní příjmy.

wikiHow

WikiHow je online manuál, jak dělat cokoli. Tyto webové stránky obsahují více než 190. 000 instrukčních článků s návody. Obsah píší anonymně uživatelé. Většinou mladší uživatelé a děti, která je posílají redakci, společnosti o 7 zaměstnancích, která je publikuje a doplňuje obrázky a kresbami. Příjmy generují převážně z reklamy Google AdSense.

Acme How To Library

ACME How To.com je internetový vydavatel podrobných článků o údržbě a opravách projektů v domácnosti. Je to zdroj návodů, jak udělat něco pro váš domov, od zahradnictví až po systémy domácího kina.

Craft Stylish

CraftStylish.com je místo pro řemeslníky. Je to komunita, kde návštěvníci najdou odborné řemeslné výukové programy, zprávy a tipy pro šití, pletení, háčkování, prošívání, vyšívání, výrobu šperků a další řemeslné návody. Webové stránky představují trendy v craftingu prostřednictvím videí, demonstrací, konzultací, projektů a galerií.

Serious Eats

Seriouseats.com je web, kde se věda a domácí kuchyně transformují do dnešních domácích kuchařů. Jsou zaměřené na oslavu a sdílení nadšení jídla prostřednictvím blogu a online komunity.

This Old House

Thisoldhouse.com je zdrojem pro vášnivé domácí zušlechťovatele všech úrovní dovedností. Obsahem jsou opět návody krok za krokem, průvodce a další užitečné informace. Tento web však nemám příjmy pouze z reklamy. Své zisky generuje i jinými způsoby, jako sponzoringem videí.

Gardening Know how

Webové stránky pro zahrádkáře. Jsou plné užitečných tipů pro zahradnictví, informace o rostlinách, nejnovějších technik a inovativních produktů. Stránka je spravována odborníky na zahrádkářství, kteří se zabývají otázkami od čtenářů a následovníků webu. Komunita zde sama pomáhá tvořit obsah webu formou komentářů, co funguje a co ne.

Nechanics of Sport

Instruktážní stránky pro začínající lyžaře. Stránka popisuje jak lyžovat, jaké vybavení k lyžování potřebujete, nebo jak nastavit vázání. U informačních článků se zobrazují reklamy půjčoven lyží, lyžařských obchodů s nabídkou lyží v akci, kurzů, nebo lyžařských středisek. Tyto reklamy jsou pro návštěvníky velmi relevantní, a proto pravděpodobné, že na některou z reklam kliknou, a majiteli webu tak vydělá pár korun pasivního příjmu.

Nápady a tipy pro vaše online podnikání:

Chcete vytvořit How-To webové stánky?

Napište mi, nebo zavolejte.

+420 777 189 597