Webové stránky s členstvím (Membership Site)

Členská sekce je zabezpečená část webu, kam má přístup pouze uživatel, který si zakoupí členství.

Po uhrazení členského příspěvku uživatel dostává přístup k prémiovým informacím, nebo jinému exkluzivnímu obsahu.

Členství bývá měsíční, čtvrtletní, půlroční, roční, nebo doživotní.

Obsahem mohou být exklusivní prémiové články, klíčové výzkumy, digitální produkty, datové a softwarové služby, kurzy, šablony, návody a informace, které nejsou běžně dostupné na internetu.

 

Vlastnictví těchto stránek přináší mnoho výhod:

  • Poskytuje pravidelný příjem – Pokud členům členství přináší zisky, pravidelně řeší problém, nebo outsourcuje nějakou službu (např. automaticky reportuje, měří, nebo rozesílá), tak přináší i pasivní příjem majiteli.
  • Posiluje důvěru a loajalitu – Pokud vám někdo dá peníze výměnou za předplatné, tak prokazuje loajalitu.   Nyní máte příležitost ho vychovávat. Když své zákazníky nezklamete, budou i nadále věrní.
  • Vytváří zvýšenou autoritu – Vlastnictví tohoto systému, přináší zvýšení vlivu a renomé. V očích veřejnosti se stanete autoritou.
  • Není potřeba fyzického produktu – Členská stránka je nehmotná. Nemusíte držet sklad, neřešíte logistiku, neřešíte reklamace. Pracujete s informacemi.
  • Získáte možnost oslovit trh s jinými produkty
  • Vytváří zvýšenou důvěryhodnost – Navíc vám přidá další úroveň odbornosti a důvěryhodnosti na vašem trhu.
  • Budujete komunitu – Členská stránka dává šanci vytvořit exkluzivní komunitu. Lidé, kteří se zaregistrují, jsou pravděpodobně oddaní vašemu oboru stejně jako vy. Hledají řešení a znalosti, aby mohli rozvíjet vlastní talenty a dovednosti. Tím, že je spojíte prostřednictvím členské stránky, pomůžete růstu jejich podnikání. A to všichni cení.

Vytvoření profitabilní členské stránky je časově náročná a riziková záležitost. Pokud nedoručíte to, co slibujete, musíte nejen vracet peníze, ale pravděpodobně ztratíte i vaši pověst. Jde o velký závazek. Vytvořit kvalitní obsah, který bude přinášet trvalou hodnotu vyžaduje úsilí a odborné znalosti. 

Pečlivě proto zvažte, než se rozhodnete členskou stránku vytvořit.

Prohlédněte si konkrétní příklady členských webových stránek, které fungují.

ProChurchTools

ProChruchTools se zaměřil na Ateisty. Nabízí nástroje a strategie digitálního marketingu, které mohou správci kostele využít k šíření víry. Jejich videa, podcasty a blogové články jsou nejvyšší kvality a vytvářejí významné zapojení ve formě připomínek a společenských akcí. Peníze generují prodejem členství v programu "ProChurch akademie" a prostřednictvím affiliate marketingu.

Scotts Bass Lessons

Scott je jedním z nejoblíbenějších basových kytaristů na internetu. Svou prací si získal obrovské množství přízně na Facebooku, YouTube, Twitteru a dalších sociálních sítích. Obsahem webu jsou převážně videa a podcasty. Téměř 80% návštěvnosti webu pochází z přímých zdrojů, doporučení a sociálních sítí. Příjmy získávají prodejem členství v Bass Academy a prodejem online školení. Scot zde ukazuje, jak daleko můžete jít, pokud se zaměříte na profitabilní tržní mezeru.

Renaissance Woodworker

Renesanční dřevozpracující průmysl je místo, kde Shannon Rogers postavil obrovskou komunitu tvůrčích lidí, kteří se zajímají o umění dřeva. Roger je sám zpracovatel dřeva, umělec a tesař. Prostřednictvím online kurzu "The Hand Tool School" zde mění nováčky na odborníky ve zpracování dřeva. Profituje prodejem členství ve škole Hand Tool School a prodejem video kurzů.

Nerd Fitness

Jedná se o jednu z nejoblíbenějších fitness stránek na internetu. Stejně jako u nejúspěšnější online podniky, také i oni se zaměřují na velmi specifické publikum. Je to zdroj pro obyčejné lidi, gaučové typy a líné lidi, kteří přehlížejí o své zdraví a kondici díky každodennímu nezdravému životu. Obsahem jsou fitness případové studie, příspěvky blogů s tipy pro fitness a fitness videa. Příjmy získávají hned několika způsoby: Za členství v Nerd Fitness Academy, z prodeje soukromého fitness koučování, z prodeje digitálních kurzů a vzdělávacích programů a příležitostně i doporučování produktů (affiliate promotions).

Chcete vytvořit webové stánky s členskou sekcí?

Napište mi, nebo zavolejte.

+420 777 189 597