Prompt Engineering: Základy pro začátečníky

Obsah:

Rámec pro Prompt Engineering

# [Cíl] v promptu

Každý skvělý prompt začíná cílem. Jaký je hlavní cíl akce, kterou se snažíte dokončit v ChatGPT? Například „Chci dosáhnout 100 000 odběratelů na YouTube do konce tohoto roku.“

# [Kontext] v promptu

Je třeba poskytnout kontext ve všech oblastech vašeho promptu. Například, pokud chcete růst YouTube kanál zaměřený na umělou inteligenci, je důležité do ChatGPT zadat detailní informace a kontext o vašem tématu, časovém plánu, termínech, najatých lidech atd.

# [Akce] v promptu

Další důležitou částí promptu je akce. Co chcete, aby ChatGPT udělal, aby vám pomohl dosáhnout vašeho cíle? Například „vygenerujte mi strategii obsahu“.

Základní principy

# Promptování s výstižností

Musíte být struční se svými cíli, termíny a kontextem. Vše musí být velmi konkrétní a přesné.

# Používání přirozeného jazyka

Mluvte s ChatGPT jako byste mluvili se svým nejlepším přítelem, který je génius a má odpovědi na všechno. ChatGPT byl trénován na přirozeném jazyce, takže ho nejlépe rozumí.

# Následné promptování (Folow-Up Promting)

Pokud výstup není to, co chcete, zeptejte se sami sebe, zda chcete analyzovat, porozumět nebo rozšířit vaši odpověď. Například, pokud chcete rozšířit výsledek, můžete ChatGPT položit další otázku, která pomůže lépe pochopit nebo rozvinout původní prompt.

Vývoj pracovních postupů promptů

Je důležité nezastavit se pouze u základních principů promptování, ale vyvíjet a automatizovat vaše pracovní postupy. Můžete vytvářet šablony a paradigmaty pro ChatGPT, které vám usnadní opakované úlohy.