1. Výběr profitabilního segmentu

Vyberte cílový tržní segment, na který se chcete zaměřit

Pokud se zaměříte na více trhů vaše pozornost se rozptýlí. Vaše soustředění se rozptýlí. Budete dělat od každého něco, ale ně nic pořádně. Nebudete si moci dovolit čas a peníze, které budete potřebovat k tomu, aby jste vytvořili reklamy, e-mailové kampaně, optimalizovali webové stránky pro SEO a marketing.

Zaměření na jednu oblast vám umožní soustředit své úsilí jedním směrem. Tím, že se zaměříte na jedno místo, vaše startovací náklady budou nižší a vaše cesta k úspěchu bude mnohem rychlejší. Když se soustředíte na jedno místo, vaše podnikání může růst.

1.1. Vyberte si seznam profitabilních tržních segmentů.

Nejprve si definujte na jakém trhu, nebo v jakém tržním segmentu chcete začít podnikat. Pokud si nevíte rady, inspirujte se těmito příklady tržních výklenků. Vytvořte seznam těch, které vás zaujaly.

1.2. Vyberte TOP 5 segmentů, které jsou nejblíže tomu, co vás baví.

Podnikat v něčem co vás o něčem co vás nebaví, může být frustrující. A to se potom odrazí i na výsledcích. Proto se při výběru tržního výklenku řiďte i vašimi zájmy. Ptejte se: Bude mě to bavit? Chci tím trávit volný čas? Co mě osobně zajímá? Nezapomeňte, že do nového podniku budete vkládat své srdce a duši. 

Ze seznamu vyberte 5 TOP výklenků, které splňují vaše kritéria.

Zde je pár rad a tipů, podle čeho hledat výklenky hledat:

Identifikujte problémy, které jim můžete pomoci vyřešit

Pokud máte témata, která můžete vyřešit, tak vám to zúží výběr. Najděte proto nejprve problémy, se kterými se zákazníci setkávají a zvažte, zdali je můžete skutečně vyřešit. Proto čtěte diskuzní fóra a navštěvujte místa, kde se tito lidé pohybují. Tyto informace vám pomohou při rozhodování.

Zjistěte, jak moc je výklenek oblíbený

To, že se na výklenek soustředí konkurence, není nic špatného. Ba naopak. Značí to, že exituje poptávka a zájem. Ujistěte se však, zdali existuje nějaká příležitost, jak upoutat jejich pozornost. Pokud najdete téma, o kterém se hodně píše a je hodně stránek, jste blízko.

Ověřte, zdali se ve výklenku nakupuje

Na Amazon.com si najděte vaši kategorii a sledujte, zdali se v něm prodává a hodnotí produkty. Stejný postup můžete aplikovat u českých zbožových vyhledávačů jako je Heuréka.cz či Zboží.cz. Celosvětově pak na Amazon.com. Zde sledujte recenze uživatelů u produktu a celkovou spokojenost. Sledovat žebříčky samotných eshopů není relevantní, protože jsou výsledky většinou uměle upravovány. Skvělý ukazatel je také to, zdali se na klíčová slova zobrazují reklamy Google AdWords. Zde jsou další metody, jak zjistit ziskovost výklenku.

Ověřte, zdali je o výklenek zájem v partnerských sítích

Navštivte affiliate marketingové stránky, jako je třeba Clickbank.com. Tato konkrétní stránka se specializuje na informační produkty, jako jsou elektronické knihy. Vyhledejte svůj a výklenek a zjistěte, zdali je k dispozici mnoho produktů. Pokud ano, znamená to, že trh má potenciál. Stejným způsobem můžete tyto informace zjistit na českém trhu. 

1.3. Vyberte jeden segment, kterým začnete.

Jakmile máte 5 favoritů, zjistěte, u kterého z nich existuje nevětší potenciál profitability.