Affiliate webové stránky

Doporučujte produkty partnerů a získejte provizi.

Vydělávejte doporučováním.

Affiliate web je místo, které cílí na úzkou skupinu lidí se společným specifickým zájmem o určité téma, nebo produkty.

Svému publiku poskytuje kvalitní dobře organizovaný obsah a odpovídá na otázky, které je trápí, nebo řeší jejich problém.

Zaměřuje se na konkrétní a užitečné informace, jako jsou recenze, návody, pravidla, průvodce, seznamy zdrojů a definice v podobě článků, blogových příspěvků, obrázků, infografik, videí a jiných formátů online obsahu.

Jak vydělávají peníze Affiliate webové stránky

Existuje několik možností, jak vydělávat peníze s affiliate webem:

  1. Provize za doporučení – Zapojte se do některého z partnerských programů a vložte na svůj web partnerské odkazy. Když na něj návštěvník při své nákupní cestě klikne a poté u partnera nakoupí, dostanete provizi z kupní ceny za zprostředkování prodeje.
  2. Odměna za napsání a zveřejnění článku – Další z možností příjmu je psaní článků s odkazy pro internetové reklamní agentury a firmy, které budují zpětné odkazy. Zde si můžete vydělat od 150 Kč do 2 000 Kč za jeden článek.
  3. Pronájem partnerských odkazů – Odkazy v postranních boxech, patičkách a sekcích mají větší hodnotu z hlediska SEO. Tyto plochy můžete pronajímat pro partnerské odkazy.
  4. Online služby a odměna za akci – Pokud se vám podaří získat slušnější návštěvnost, tak to vyvolá zájem u společností, které si jsou vědomi kvality práce, která je s tím spojena. Tito investoři se vám pak sami ozvou s nápady, jak využít váš web.
  5. Odměna za proklik na reklamu Google Adsense.

Typy affiliate webů:

1. Zájmově zaměřený blog

2. Online průvodce pro tržní niku

Jednou z forem nikových stránek je Online průvodce. Jde o rozsáhlejší web s několika logicky uspořádanými stránkami, které popisují, jak to na daném trhu chodí, jak se mají začátečníci orientovat, nebo podle čeho mají vybírat uživatelé produkt.

Jeho obsahem jsou definice, glosáře, tipy, výzkumy, statistiky, trendy, osvědčené postupy, návody – jak na to, seznamy zdrojů, kontrolní seznamy, nejlepší praxe, případové studie a jiné formy užitečného obsahu.

3. Online mikro průvodce

Online mikro průvodce je zúžená verze rozsáhlé stránky. Její struktura je podobná jako u prodejní stránky. Je však zaměřená na ještě menší tržní segment.

4. Web s recenzemi produktů Amazon.com (Amazon Reviews Site)

Populární americký internetový obchod Amazon.com (s působností po celém světě) provozuje partnerský program Amazon Associates.

Ten funguje na jednoduchém principu:

Zaregistrujte svůj web do partnerské sítě a umístěte na něj partnerské odkazy na nabízené produkty. Pokud návštěvník během své 24 hodinové nákupní cesty projde vaším webem a nakoupí, dostanete provizi (1-10 % podle kategorie produktu) za zprostředkování prodeje.

Abyste tuto odměnu získali, musíte zachytit zákazníka na cestě k nákupu na Amazonu. Jedním z nástrojů, který to dokáže, jsou nikové stránky s recenzemi produktů. Recenze odborníků a hodnocení spotřebitelů jsou (podle testování a výzkumů) nejdůležitějšími faktory, které pomáhají prodat.

Ve světě je tento typ webu velice rozšířen, protože se může stát zdrojem pasivního příjmu bez vysokých vstupních investic.

V České republice v roce 2018 ještě Amazon.cz nemá logistický sklad (web je zatím přesměrován na německý Amozon.de). Vy se tak můžete buď připravit na jeho spuštění tvorbou českého nikového webu pro budoucí Amazon.cz, nebo začít vydělávat pasivní peníze již tak, že vytvoříte výklenkové stránky v anglickém jazyce pro anglické publikum

Příklady úspěšných affiliate stránek, zaměřené na určitý tržní segment:

TOTS Family - ročičovský blog

Jde o jeden z největších rodičovských blogů na internetu. Veškerá autorita je postavena čistě na kvalitě a užitečnosti obsahu, který se zaměřuje na každodenní problémy mladých rodičů. Obsahem blogu jsou tipy pro rodiče, recepty na jídlo a recenze produktů. Většina hodnocení produktů není zaměřena na produkt, ale na problémy,. Vytvořili pouze blogové příspěvky týkající se těchto problémů. Produkty pak jen doporučují.

Pixie Faire - oblečení pro panenky

Obsah blogu je zaměřen na milovnice oblečení pro panenky. Užitečným a hodnotným obsahem jsou vzory oděvů pro panenky a průvodce krok za krokem, jak je vyrobit. Zisky generují prodejem online kurzů o šití a pletení vzorů oděvů pro panenky, prodejem digitálních vzorů, prodejem oblečení na panenky a prodejem reklamy a příležitostného sponzorovaného obsahu.

Fe Musician - pro budoucí zpěvačky

Web se zaměřuje na aspirující orchestrální hudebníky. Cílí především na ženy, které si myslí, že mohou postavit kariéru v hudebním průmyslu. Dominantním typem obsahu jsou podcasty a příspěvky, kde sdílí svou hudební kariéru. Peníze vydělávají prodejem členství v akademii Female Musician Academy, prostřednictvím affiliate marketingu a soukromým koučováním.

Tiny House Blog - pro majitele rodinných domů

Jde o konvenční místo, které je navrženo ve stylu časopisů týkajících se drobného bydlení a souvisejících témat. Obsahem jsou sponzorované články, případové studie a recenze partnerských produktů. Blog má stovky tisíc sledovatelů zkombinovaných ze sociálních médií (Facebook, Pinterest a Instagram), kteří mají velký podíl na celkové návštěvnosti. Zisky generují prostřednictvím reklamního systému Google AdSense a provizí z affiliate programu Amazon Associates.

AirGun Shooter - střelba a lovecké zbraně

AirGun Shooter je časopis zaměřený na střelbu a lovecké nadšence ve Velké Británii. Obsahem webu jsou zkoušky a recenze zbraní, postupy pro výuku různých výcvikových technik a novinky týkající se zbraní a munice. Jejich stránky jsou i skvělým příkladem místa podpory fyzického podnikání. Podařilo se jim porozumět loajálnímu publiku v oblasti sociálních médií a využívat jejich stránky k tomu, aby rozšiřovali předplatné časopisu.

Girly Knits - web o pletení

Zde je další web o pletení, ale je tentokrát zaměřen na jiný výklenek. Girly Knits zde sdílí módní pletací vzory pro stylizované dívky a ženy. Majitelka blogu udělala skvělou práci s obsahem a designem stránek. Pravidelně publikuje video tutoriály, které čtenářkám pomáhají plést nové a stylové oděvy. Peníze získává prodejem vzorů pletení, doporučením produktů Amazon a prodejem produktů na Etsy a Craftsy.

Díky svým vlastnostem je tento typ webu nejúčinnějším online obchodním modelem současnosti.

Niche marketing však není rychlá metoda tvorby peněz. Potřebujete čas a úsilí, abyste si vytvořili značku, získali publikum a vytvořili si reputaci ve vašem segmentu. Chcete začít? Vše co potřebujete je pořídit doménové jméno a hosting, nainstalovat na něj WordPress, vytvořit kvalitní užitečný obsah a získat autoritu u fulltextových vyhledávačů pomocí poctivě vybudovaných zpětných odkazů.

Chcete výdělečný Affiliate web? Napište mi, nebo zavolejte na 777 189 597.

Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Mé jméno je Vladimír Matula. V reklamě a marketingu se pohybuji od roku 1998. Od té doby jsem vytvořil nespočet log, letáků, prospektů, reklam a inzerátů. Po příchodu internetu a vyhledávače Google se zabývám převážně internetovým marketingem, marketingem ve fulltextových vyhledávačích, emailovým marketingem a od roku  2015 tvorbou webových stránek na platformě WordPress. Aktuálně se specializuji na tvorbu výdělečných a profitabilních webů.