3. Výzkum online trhu

Prozkoumejte váš trh a konkurenční online prostředí

Přehled o situaci trhu a znalost konkurence je základním předpokladem úspěchu, protože vám ukazuje, jak ji můžete předběhnout.

3.1. Prozkoumejte výsledky vyhledávání

Nyní zadávejte nalezená klíčová slova do vyhledavačů Google a Seznam. Ve výsledcích se začnou zobrazovat PPC reklamy a pod nimi organické výsledky. Vy si tyto „URL adresy zdrojů“ zaznamenávejte, strukturujte a poznámkujte. Ve seznamu se objeví stránky vaší přímé konkurence, spřátelené weby (affiliate partneři), affiliate programy, články blogů, diskuzní fóra a stránky se sociálních sítí a jiny typy webových stránek a online služeb.

Zdroje zaznamenejte do přehledné XLS tabulky. Nebo v ideálním případě do tabulky na Google Disk, abyste k ní měli kdykoliv přístup.

3.2. Prozkoumejte konkurenční webové stránky, které se objevují na předních pozicích ve výsledcích fulltextového vyhledávání vyhledávače Google

Ve výsledcích vyhledávání se budou některé webové stránky objevovat častěji. Je to pravděpodobně proto, že optimalizují svůj web pro vyhledávače, nebo dělají něco velmi dobře.

Tyto stránky je třeba podrobit důkladnější analýze a zjistit co dělají lépe a navíc.

Zaznamenávejte zajímavé funkce na webu, nápady, boxy, konkurenční výhody, náměty článků, problémy které řeší a jakou formou je prezentuje, … zkrátka vše, co by se dalo využít, nebo použít a odlišuje se.

Zdroje zaznamenejte do PPT pezentace, nebo dokumentu typu Word.
Analýza klíčové konkurence, může vypadat třeba takto.

3.3. Najdětě obchodní nabídky Affiliate partnerů

Navštivte české i zahraničních affiliate programy a vyhledejte všechny nabídky produktů, které by oslovili vaše zákazníky.

URL adresy nabídek zaznamenejte do přehledné XLS tabulky, nebo do tabulky na Google Disk.

3.4. Vytvořte seznam nápadů a funkcí konkurenčních www stránek

Z analýzy konkurence vyberte to odlišující a vytvořte seznam konkurenčních výhod, nápadů a funkcí webů. Zaznamenejte je ideálně do prezentace, nebo dokumentu, abyste měli vše přehledně v obrázcích. Vše si srozumitelně popište, abyste se v jednoduše vyznali. Analýza klíčové konkurence, může vypadat třeba takto.

Účelem je získat podklady pro Návrh webu.