Tipy pro vytváření reklam na Facebooku

I když vám  příspěvky na stránce mohou pomoci vydělat peníze, k oslovení nového publika musíte použít placenou reklamy na Facebooku. Můžete si vytvořit vlastní reklamy, nebo použít službu jako Flourish With Facebook Ads k vytvoření profesionálních reklam, které mohou přilákat napoprvé více kliknutí.

Při vytváření příspěvků na stránce budete mít možnost kliknout na modré tlačítko „Boost Post“. Po kliknutí na tlačítko se dostanete na nástroj pro tvorbu reklam. Ačkoli existuje více funkcí, než co je uvedeno níže, existují tři nástroje, kterým musíte věnovat velkou pozornost:

  • Cíl (Chcete komunikovat s publikem nebo prodávat?)
  • Publikum (cílit na konkrétní publikum nebo ne?)
  • Rozpočet (Kolik jste ochotni utratit a kolik dní chcete, aby kampaň trvala?)

Obrovskou výhodou reklam na Facebooku je, že můžete zacílit na konkrétní publikum podle toho, kde žijí, věku, pohlaví a zájmů. Nebo můžete také inzerovat svým fanouškům a jejich přátelům. Můžete také sledovat dosahované osoby a počet zakázek. Po dokončení kampaně můžete porovnat počet interakcí s celkovou cenou kampaně a vypočítat částku ceny za proklik (CPC).

Pokud jste někdy inzerovali pro podnikání jinde, víte, že reklama může být ve spěchu drahá. Reklama na Facebooku je relativně levná pro placené reklamy, protože si můžete vybrat cílové publikum pouze za pár korun ve srovnání se stovkami či tisíci za reklamní kampaň.

Provozování reklam na Facebooku je proces učení založený na pokusech a omylech. Kvůli požadavkům na nízké náklady se nebojte vyzkoušet několik malých kampaní, z nichž každá stojí pouze 250 Kč až 400 Kč s různými cílovými skupinami, abyste našli to, co vám nejlépe vyhovuje.

Sdílejte článek na sociálních sítích